Марица с осма поредна победа в шампионата

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) постигна 8-ата си поредна победа от началото на сезона в НВЛ-жени. В среща от 9-ия кръг шампионките спокойно надиграха гостуващия Славия с 3:0 (25:12, 25:6, 25:18)* след само 57 минути игра пред близо 300 зрители в залата на Пловдивския университет.

Новото попълнение в отбора на Марица Александра Миланова игра като титулярка срещу досегашния си тим, като именно тя заби победната точка за 25:12 в първия гейм, а после стана и топреализатор на мача с 14 точки, включително 4 аса. Сред стартовите на Иван Петков беше и най-младата разпределителка на пловдивчанки Мирела Шахпазова, а на поста диагонал игра Мария Данчева. Центърът Виктория Григорова бе на 100% в атака през първата част, като заби 4 пъти, към които добави една точкова блокада и един ас. Поради здравословни проблеми в лагера на Славия пък "белите" пристигнаха в Пловдив само със 7 състезателки. Разликата в класите си пролича най-много във втория гейм, който започна с 10:0 за Марица и завърши с блок-аут на Радосвета Тенева за разгромното 25:6. В третия гейм над всички в нападение бе Мария Данчева, но отборът като цяло допусна много непредизвикани грешки, които позволиха на гостенките да натрупат 18 точки преди Данчева да сложи точка на мача с успешна атака.

Марица вече има 8 победи от 8 мача и 23 точки. В таблицата следват ЦСКА с 6 и Левски с 5 победи. За следващата си среща "жълто-сините" гостуват на Левски в зала "Люлин" на 10 февруари от 16,00 часа.

*Статистика: Благовест Тодоров