Берое обърна ЦСКА в София (галерия)

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се наложиха като гости над ЦСКА с 3:1 (25:27, 25:13, 25:20, 25:10) в мач от 11-ия кръг на НВЛ-жени.
ЦСКА - Берое@@@
По този начин отборът от Стара Загора взе реванш за загубата от "червените" през есента и им нанесе първо домакинско поражение за сезона.
Първия гейм на срещата започна оспорвано. ЦСКА на няколко пъти взимаше аванс от 3-4 точки, но Берое изравняваше. В края гостите първи стигнаха до възможност да спечелят гейма, но "червените" спасиха, след което успяха да поведат след 27:25. Във втората част Берое тотално разби посрещането на домакините и изравнии след разгромно 25:13.
В третата част "червените" бяха по-близо до съперника, но допуснаха много грешки. От другата страна на мрежата волейболистките на Берое бяха стабилни на посрещане, играха добре в защита, а началният удар продължаваше да тормози домакините. В четвъртия гейм гостите дадоха само 10 точки на ЦСКА за крайното 3:1.
ЦСКА - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) 1:3 (27:25, 13:25, 20:25, 10:25)
ЦСКА: Диана Ненова, Дарина Куманова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Борислава Съйкова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Кристиана Белецова– либеро)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
БЕРОЕ: Татяна Алейникова, Ваня Върбанова, Веселина Григорова, Цветелина Заркова, Гергана Петрова, Виолина Николова - Златена Салабашева–либеро
Старши-треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.