Завесата в Бундеслигата се спусна с поредна футболна драма

Сребърният медалист РБ (Лайпциг) допусна малко очаквана домакинска загуба с 2:3 от Херта (Берлин) в последния мач в Бундеслигата за 2017 година. Това е четвърти пореден двубой за “червените бикове” без успех, заради което те дори изпаднаха от тройката. От всичко това най-щастливи са в Байерн (Мюнхен), защото така баварците ще зимуват на 11 точки пред втория Шалке 04.

Лайпциг нямаше никакъв късмет, защото още от седмата минута играеше с човек повече, но независимо от в началото на втората част вече изоставаше с 0:3. Гостите от Берлин показаха отлична ефективност и нанизаха три попадения от може би първите си три възможности.

Бившият нападател на Разенбалшпорт Дейви Зелке вкара още в 5-ата, но секунди по-късно съотборникът му в центъра на защитата Джордан Торунарига получи директен червен картон, след като препъна устремилия се сам срещу вратаря Тимо Вернер.

Домакините тръгнаха да атакуват с всички сили и дори удариха една греда, но в 31-ата минута бяха наказани от Саломон Калу при статично положение - 0:2.

Зелке покачи на 3:0 в 51-ата за ужас на местните запалянковци, а отделно и той веднъж стреля в гредата.
Но както стана модерно в последно време в Бундеслигата, такъв резултат далеч не означаваше край на интригата. Лайпциг намали чрез капитана си Вили Орбан в 68-ата минута, а в 90-ата друг от защитниците - Марсел Халстенберг, беше точен за 2:3 и драмата беше налице. В добавеното време РБ имаше на разположение две-три атаки, но в тях не успя да стигне до точката.
Така победата “отлетя” за Берлин, с което Херта се изкачи до десета позиция.
И за двата състава това беше последен двубой за есента, тъй като те вече отпаднаха от Купата на Германия.
Вторият полусезон в Бундеслигата стартира на 12 януари.