РБ (Лайпциг) пак не победи

Преследвачите на Байерн (Мюнхен) продължават да правят грешни стъпки, които помагат на баварския гранд да трупа преднина на върха в класирането. РБ (Лайпциг) записа трети пореден мач без победа, след като завърши 1:1 при визитата си на Волфсбург, и изостава на 7 точки от тима на Юп Хайнкес, но предвид факта, че утре Байерн приема тоталния аутсайдер Кьолн, разликата най-вероятно ще стане двуцифрена.

Паул Верхаах откри от дузпа за Волфсбург, в 15-ата минута, но Марсел Халстенберг изравни за гостите в началото на второто полувреме. Отборът от Лайпциг остана с човек по-малко в добавеното време, когато беше изгонен Дайочанкуле Упамекано.
Началото бе по-добро за "вълците", които получиха дузпа след четвърт час игра. Виновник за отсъждането на наказателния удар беше Ибрахима Конате, който ненужно фаулира Жошуа Гилавоги. Зад топката застана ветеранът Верхаах и прецизният му удар прати Петер Гулачи в обратния ъгъл - 1:0.

След гола Волфсбург започна да действа по-прибрано, а в атаките на гостите нямаше никаква изненада. Почивката дойде без футболистите на Ралф Хазенхютъл да са създали чисто положение пред вратата на Коен Кастеелс. РБ (Лайпциг) обаче изравни в 52-ата минута, когато Юсуф Поулсен намери по чудесен начин Халстенберг, а след неговия удар топката се отклони от гредата и влетя в мрежата.

Гостите бяха по-офанзивно настроени до края на двубоя, но не успяха да стигнат до пълен обрат. Те взеха само 2 точки от последните си 3 мача, а в следващия кръг ще приемат Херта (Берлин). За Волфсбург равенството беше 10-о през сезона и тимът запази 13-ата си позиция в таблицата.