Евро 2024: Грузия - Португалия 1:0

Бивш нападател на ЦСКА наказа Делев и компания с красив гол (видео)

Отборът на Ягиелония победи Погон (Шчечин) с 1:0 в срещата между двата тима от 18-ия кръг в полската Екстракласа. Цял мач за гостите записа българинът Спас Делев, като той получи жълт картон в 86-ата минута.

Героят в мача обаче бе друг бивш играч на ЦСКА - Килиан Шеридан. Ирландецът бе автор на победния гол за своя тим в 9-ата минута. Той вкара красиво попадение с пета, засичайки пас в наказателното поле на съотборника си Премислав Франковски.

Това бе важна победа за Ягиелония, тъй като тимът е сред претендентите за титлата този сезон. Този успех качи възпитаниците на Мамрот Иренеуш на 3-ото място във временното класиране с 30 точки и само 2 по-малко от лидера Горник (Забже).

Погон пък продължава със слабите си игри и остава на дъното на таблицата с едва 10 спечелени точки до момента.