Томова отстъпи на полуфиналите в Унгария

Виктория Томова загуби от Данка Ковинич от Черна гора на полуфиналите на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща. Българката отстъпи с 4:6, 7:6(3), 3:6 след оспорвана битка, продължила 2 часа и 27 минути. Тя напуска състезанието на червени кортове с 50 точки за световната ранглиста.

Ковинич започна с пробив в първия гейм и водеше с 3:1, но Вики изравни за 3:3. В този период играта бе напълно равностойна, но в десетия гейм софиянката допусна пробив на нула и загуби сета. Томова започна отлично втората част и спечели първите три гейма. Съперничката й намали на 2:3 и тогава българката поиска медицински таймаут. Последва спад в играта й, като Ковинич направи серия от пет поредни гейма и поведе с 5:3. Виктория показа характер и започна да играе по-агресивно, като направи серия от отлични отигравания и успя да изравни до 5:5. Стигна се до тайбрек, в който тя доминираше и изравни сетовете.

Третият сет обаче започна неприятно за Томова с ранен пробив на черногорката. Ковинич успяваше да поддържа аванса си и при сервис на българката успя да стигне до победата.