Вики Томова с втора победа в Будапеща

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща. Тя победи Анна-Каролина Шмиедлова от Словакия с 3:6, 6:4, 6:1 в мач от втория кръг. Следващата й съперничка отново ще е словачка - Шантал Скамлова. Днешният успех осигури на Томова 25 точки за ранглистата. Червените кортове в Унгария са любимо място за Вики, която миналата година спечели турнир в Сегед и игра финал в Будапеща.

Шмиедлова имаше предимство в първия сет, в който сервисът не бе фактор. След поредица от пет поредни пробива словачката успя да вземе подаването си и той й осигури успех с 6:3. Във втората част Томова поведе с 4:2, което даде начало на нова серия от пробиви, но този път българката постигна успех. Отлична защита и някои технични отигравания на Виктория доведоха до грешки на съперничката й. Софиянката поведе с 3:1 и към края на мача имаше тотално предимство. Тя завърши срещата със серия от шест поредни спечелени гейма.

Междувременно Сесил Каратанчева отстъпи на поставената под номер 4 Яна Чепелова от Словакия с 2:6, 1:6. Тя напуска турнира с 13 точки за световната ранглиста.