Томова на полуфинал в Будапеща за втора поредна година

Виктория Томова достигна до полуфиналите на турнира в Будепеща за втора поредна година. 22-годишната българка спечели с 6:2, 6:4 срещу Шантал Скамлова за час и 17 минути и ще се изправи срещу Данка Ковинич от Черна гора в битка за място на финала. Следващата й съперничка е бивша номер 46 в световната ранглиста от зимата на миналата година.

С тази победа тя си осигури 50 точки за световната ранглиста. Миналия сезон тя достигна до битката за титлата на състезанието с награден фонд 100 000 долара в столицата на Унгария, където загуби от Елица Костова.

Днес Вики започна много добре мача и поведе с 4:1, като след това спечели първия сет с 6:2. Във втората част тя губеше с 0:2, но спечели четири поредни гейма. Стигна се до ново изравняване при 4:4, но тогава Томова успя да направи нов пробив и след това да стигне до крайния успех.