Българка аут от полуфиналите за "Чалъндж къп" след "златен" гейм

Разпределителката на националния ни волейболен отбор Диана Ненова и нейният германски отбор Шверинер СК (Шверин) отпаднаха на полуфиналите в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп" при жените след "златен" гейм.

Волейболистките на Шверинер паднаха като гости на турския Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) с 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) в среща-реванш от полуфиналите на турнира, играна вчера пред около 2200 зрители в зала "Дженгиз Гьолю". Така след победата за Ненова и компания с 3:1 в първия мач се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него, обаче, турските волейболистки показаха характер и го спечелиха с 15:10 и по този начин се класираха за финала на "Чалъндж къп", докато Шверинер отпадна. На финала отборът на Бурса ще срещне легендарния руски тим Уралочка-НТМК (Екатеринбург), който елиминира украинския Химик (Южний) след две победи с по 3:0 гейма. Двата мача от финала са на 8-и април (сряда) и 12-и април (неделя).

Българската разпределителка игра стабилно цял мач като титулярка за своя тим и завърши само с една точка от блокада. Най-резултатна за Шверинер отново стана холандската националка Лонеке Шльоешес с 14 точки (1 блок и 42% ефективност в атака), а бразилката Луси Соуса добави 12 точки (1 блок, 1 ас, 34% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Бурса над всички бе Мерием Бьоз с 23 точки (6 блока!!! и 49% ефективност в атака) за победата.