Мария Матева на финал в Лисабон

Мария Матева се класира и за финала на бухалки на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия). След като снощи попадна сред финалистките на обръч днес Матева получи пета оценка от 17.250 точки на бухалки и влиза сред най-добрите осем на този уред. Матева получи 16.900 точки за изпълнението си на лента. Така след 17.150 точки на обръч и 17.050 точки на топка тя завършва на 10-о място в многобоя със сбор от 68.350 точки.

В турнира участват 48 гимнастички, което прави нейното класиране изключително престижно. Втората българка Невяна Владинова също се представи достойно. Тя е 12-а в многобоя със сбор от 67.500 точки. Вчера тя получи 17.000 точки на обръч и 16.750 точки на топка, а днес 16.800 точки на бухалки и 16.950 точки на лента. Победителка в многобоя стана Александра Солдатова (Русия) със 73.600 точки, а втора и трета са съответно сънародничките й Маргарита Мамун със 73.250 точки и Яна Кудрявцева със 72.400 точки.

Така на финалите утре Мария Матева ще участва на обръч и бухалки, а на два обръча и три чифта бухалки националният ансамбъл на България за жени ще спори за медалите.