Лилърд спечели дуела с Уестбрук

Деймиън Лилърд наниза 40 точки и помогна за успеха на Портланд над домакина Оклахома Сити със 115:111 след продължение. Той изравни с тройка 3.0 секунди преди сирената за 98:98, а след това вкара 7 поредни точки, с което изведе тима си напред със 113:108 минута преди края на допълнителното време, което се оказа решаващо. Лилърд завърши и с 11 асистенции, а ЛаМаркъс Олдридж добави 25 точки и 9 борби.

Домакините имаха аванс от 91:78, но го пропиляха в последните пет минути на срещата. Ръсел Уестбрук се отличи с 40 точки и 10 борби за Оклахома, но той пропусна фаул 5.2 секунди преди края на редовното време, а след това не успя да вкара от дистанция и със сирената.

Блейзърс вече имат 23 победи и 7 загуби, докато Тъндър са с 13 успеха и 16 поражения.