Атланта продължава да побеждава

Атланта записа пета поредна победа в НБА след 107:104 над гостуващия Лос Анджелис Клипърс. Крилото ДеМари Керъл вкара 17 от рекордните в кариерата си 25 точки след почивката, а водачът в Югоизточната дивизия навакса дефицит от 13 точки, за да стигне до успеха. Керол добави и 10 борби. Ал Хорфърд завърши с 20 точки, а Пол Мислап беше близо до "трипъл-дабъл" със 17 точки, 9 борби и 7 асистенции.

Блейк Грифин беше лидер на гостите с 21 точки и 11 асистенции, а ДеАндре Джордън добави 15 точки и 22 борби, но Клипърс пропиля преднина от 69:56 от началото на третата четвърт и загуби за втори път поред.

След този успех Атланта вече има баланс от 14-1 в последните си 15 мача и общо 21-7 от началото на сезона. Клипърс от своя страна са с 19-10.