Казанлък Волей с 4-а победа в НВЛ при жените

Женският волейболен отбор на Казанлък Волей записа 4-а победа в първенството на НВЛ на България при жените, след като в мач от 9-ия кръг се наложи като домакин на Сливен с 3:0 (25:15, 25:19, 25:10). Домакин по програма трябваше да бъде отборът на Сливен, но заради теч в зала "Асеновец", двата тима се разбраха за размяна на домакинството.

Волейболистките от Сливен оказаха най-голяма съпротива във втория гейм, когато поведоха с 6:1, но след това Казанлък Волей овладя инициативата и не допусна изненади. С успеха момичетата на треньора Петър Дочев прекъснаха серията си от 3 поредни загуби в шампионата. В тима на Сливен имаха доста проблеми с физически проблеми, като разпределителката Стела Кантарева отново огъна глезена си, но игра и вдигаше въпреки травмата. В първия гейм пък се контузи либерото Глория Петкова и се наложи на терена на тази позиция да доиграе мача Никол Николова.

Казанлък заема 4-о място във временното класиране с 11 точки, а Сливен е на последното 6-то място без точка и спечелен гейм. В следващия кръг, който е последен за 2014 година, на 12 декември (петък) Сливен гостува на ЦСКА в София от 16,00 часа, а Казанлък Волей приема Славия от 18,00 часа.