Хасково с трудна, но заслужена победа в Бургас

Отборът на Хасково 2012 продължава да бъде единственият отбор без поражение в Националната Баскетболна Лига за жени, след като тази вечер възпитаничките на Елена Станкова се наложиха при гостуването си на Нефтохимик 2010 в Бургас със 73:70 в двубой от III кръг на родното първенство.

Сиера Уорън се отличи с „дабъл-дабъл” за победителките – 25 точки и 17 борби, а Олга Дубровина и Анита Тейлане вкараха съответно по 18 и 13 точки, като последната записа на сметката си и 11 борби.

Ивелина Вранчева бе неудържима за бургазлийки и завърши с „трипъл-дабъл” – 13 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Драгана Гобелич и Лидия Върбанова вкараха съответно по 12 и 11 точки, но усилията им не бяха достатъчни и Нефтохимик трябваше да преглътне поражението.

Баскетболистките на домакините започнаха много силно двубоя, като след първите десет минути бургазлийки бяха напред с девет точки – 22:13, а до края на първото полувреме разликата в резултата вече бе двуцифрена – 43:29.

Комфортната преднина внесе измамно спокойствие в редиците нв Нефтохимик 2010 и през второто полувреме момичетата на Дечо Коешинов оттъпиха инициативата. Това отвори широко вратата на гостенките от Хасковода потърсят обрат, като те се възползваха максимално от шанса си. В края на третата част селекцията на Елена Станкова вече изоставаше само със седем точки – 51:58, а  самия край на двубоя обратът бе напълно осъществен след три поредни успешни наказателни удара на Дубровина, с което бе оформен и крайния резултат – 73:70 в полза на Хасково 2012.