Шампионките с първа победа за сезона

Шампионът Дунав 8806 надигра Левски със 76:48 (20:14, 19:14, 23:9, 14:11) и постигна първата си победа за сезона в шампионата, след като стартира лошо с две поредни поражения. След днешната среща и двата тима имат еднакъв баланс - по един успех и две поражения.

"Сините феи" стартираха мотивирано, но Левски не даваше на съперника да вземе инициативата и да дръпне напред в резултата с по-голяма разлика. Все пак след една част резултатът бе 20:14 в полза на домакините

До почивката обаче момичетата на Георги Божков вдигнаха оборотите и постепенно увеличиха преднината си, която достигна двуцифрено изражение на почивката - 39:28.

Дунав реши нещата в своя полза в третата четвърт, когато затегна защитата и ограничи Левски до скромните 9 точки. От своя страна русенки реализираха 23 и поведоха с 25 преднина - 62:37.

В заключителните 10 минути нещата на паркета в Русе не се промениха, а шампионките успяха да добавят още три точки към разликата, за да се стигне до крайното 76:48.

Кристина Сантяго показа познатото си ниво и записа "дабъл-дабъл" от 23 точки и 16 борби. Жаклин Златанова изигира силен мач и се отчете с 19 точки и 10 борби.

За Левски отново Христина Иванова вкара най-много - 19 точки, а Радостина Димитрова се отчете с 11.