Очаквайте в 15:00: Писателят Иво Иванов за трансфера на Везенков и впечатленията му от Евро 2024

Волфсбург грабна победа във Фрайбург (видео)

Волфсбург победи с 2:1 при гостуването си на Фрайбург в мач от осмия кръг на Бундеслигата. Два гола за "вълците" отбеляза Даниел Калигиури, а за тима от Югозападна Германия точен бе резервата Себастиан Керк.

Резултатът бе открит още в осмата минута, когато Кевин де Бройне центрира отлично към Калигури, който прати топката в горната греда и след това в мрежата. В средата на втората част халфът удвои след самостоятелен пробив. Домакините бяха по-активният тим до края на мача, но стигнаха само до почетен гол в даденото от съдията продължение. Керк бе точен от фаул, но за повече нямаше време.

Така Волфсбург вече заема четвърта позиция в класирането на германския шампионат с актив от 14 точки. Фрайбург пък все още няма победа от началото на първенството и е на 16-о място с пет точки.

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!