Волфсбург разтресе Майнц 05 с класически резултат (видео)

Волфсбург срази Майнц 05 с 3:0 у дома в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата и поне за няколко часа се изкачи на второ място в класирането. Поражението е първо за отбора на Тодор Неделев от началото на шампионата. Българинът не беше в групата, тъй като до края на есента ще играе за втория тим в Трета лига. За "вълците" пък това е четвърти пореден успех и общо пети в последните шест кръга.

Футболистите на Дитер Хекинг имаха изявено превъзходство на терена и пропуснаха по-изразителна победа, след като удариха две греди чрез Ивица Олич и Максимилиан Арнолд.

Защитникът Налдо беше в основата на първите два гола, дошли след идентични ситуации. В 15-ата минута той засече в мрежата центриране на Марсел Шефер от корнер за 1:0. В 59-ата минута бразилецът отново се извиси над всички и насочи кълбото за втори път към целта, но по пътя то беше отклонено от Иван Перишич и така голът беше записан на името на хърватина.

Даниел Калигиури оформи крайното 3:0 в 87-ата минута след подаване на резервата Жуниор Маланда.