Спарта не се затрудни Йънг Бойс (видео)

Спарта (Прага) победи с 3:1 Йънг Бойс и записа първи успех в група "I" на Лига Европа. Чешкият шампион доминираше през целия мач и заслужено стигна до трите точки. Резултата беше открит в 27-ата минута с прекрасен гол на Лукаш Ваха. Той получи топката от Борек Дочкал, стреля силно, а топката се отби от гредата и спря в мрежата на гостите. Само минута по-късно Давид Лафата покачи на 2:0 и успокои феновете на домакините.

Интригата се върна в началото на второто полувреме, когато Гийом Оаро беше точен с глава за гостите от Швейцария, но в 85-ата минута Лафата реализира втория си гол в мача и постави точка на спора.

Двата отбора имат по 3 точки и делят второто място в групата. Лидер е Наполи с 6 точки, а Слован (Братислава) още няма точка.

СПАРТА (ПРАГА) - ЙЪНГ БОЙС 3:1