Фейенорд измъкна труден успех над Стандард (видео)

Отборът на Фейенорд записа първата си победа в група "G" на Лига Европа, като тази вечер надигра трудно с 2:1 Стандард (Лиеж) в Ротердам. Двата тима направиха доста здрав мач като домакините поведоха чрез Ван Беек в 47-ата минута, но Виера изравни в 65-ата, а Ману в 84-ата минута донесе успеха на домакините.

Фейенорд бе по-активният тим през първото полувреме. Жорди Класи, Казъм Казъм и Ману бяха хората, които притесняваха защитата на съперника, но без да успеят да стигнат до гол. Луис пък опиваше да притеснява отбраната на домакините и вратаря Кенет Вермеер, като отправи няколко добри удара.

Второто полувреме обаче бе далеч по-вълнуващо. Още в 47-ата минута Свен ван Беек с малко странно изпълнение успя да прехвърли вратаря Кавашима и да открие резултата в мача в полза на Фейеноорд. Стандард обаче възстанови равенството в 65-ата минута чрез Виера, който изскочи очи в очи с Вермеер и отбеляза за 1:1.

Домакините обаче отново се хвърлиха в атака и в 84-ата минута измъкнаха победата, като Ману бе точен за крайното 2:1 и донесе успеха на совя тим.

Това бе първа победа за Фейеноорд в групата, като отборът е с 3 точки и се намира на 2-ото място във временното класиране. Стандард пък е 3-ти със същия актив.