Убедителният лидер в Серия А Интер победи драматично с 2:1 при гостуването си на Удинезе в мач от 31-вия кръг на италианския елит. Лазар Самарджич откри за "фриуланите" в 40-ата минута, а Хакан Чалханоолу изравни за Интер в 55-ата минута от дузпа. Резервата Давиде Фратези донесе пълен обрат за гостите в петата минута на даденото от съдията продължение на редовното време. "Нерадзурите" имаха пълно превъзходство през целия мач във всички компоненти на играта, като заслужено се поздрави с поредна победа, с която тимът си върна 14-те си точки преднина на върха пред градския съперник Милан. Тимът на Симоне Индзаги продължи и невероятно успешната си серия в първенството, като няма загуба в 27 последователни мача, от които спечели вече цели 23. Интер постигна и друг рекорд, като се превърна в първия отбор в историята на Серия А, който се разписва поне веднъж в първите си 31 мача от сезона. Удинезе пък се бори, но остава в здрава битка за оцеляването си, като е три поредни мача без победа и е само на две точки от опасната зона.