Борусия (Мьонхенгладбах) победи като гост Волфсбург с 3:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Успехът за “жребчетата” дойде след обрат през второто полувреме, като домакините поведоха чрез гол на Боте Баку (7’), но с попадения на Ко Итакура (52’), Натан Н’Гуму (58’) и Роко Райц (88’) момчетата на Херардо Сеоане се поздравиха с трите точки. Волфсбург пък не можа да спечели в седми последователен мач на собствения си стадион.Така Гладбах се завърна към победния път след четири поредни мача без победа и се изкачи на 11-о място. Волфсбург пък остава на 13-о място, само на пет точки от опасната зоната.Волфсбург успя да открие резултата още в 7-ата минута. Тиаго Томаш напредна отдясно и центрира, като намери в наказателното поле Боте Баку, който веднага стреля с десния крак и не остави никакви шансове на Йонас Омлин - 1:0. До края на полувремето гостите имаха две нелоши възможности да изравнят, но първо Максимилиан Вьобер стреля встрани от вратата след корнер. В самия край на първата част пък Натан Н’Гуму от удобна позиция отправи много неточен удар.