Лийдс прекъсна отличната си серия от девет поредни победи и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Хъдърсфийлд в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. Михал Хелик (45’) откри за домакините в края на първата част, но в добавеното време те останаха с човек по-малко, след като капитанът им Джонатан Хог си изкара глупав втори жълт картон. Патри Бамфорд изравни резултата в 67-ата минута, но йоркширци така и не успяха да наложат волята си в срещата. Българският полузащитник Илия Груев направи поредния си добър мач за Лийдс и бе на терена през цялото игрово време. Той обаче бе пазен персонално и доста зорко в средата на терена, като “териерите” се стремяха максимално да ограничават влиянието му върху двубоя.