възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Един от големите фаворити за спечелването на Купата на Азия – Япония, допусна изненадваща загуба. „Самураите“ отстъпиха на Ирак с 1:2. Айман Хюсеин откри резултата за Ирак още в 5-та та минута. В добавеното време на първото полувреме отново той покачи аванса на своя тим със своето второ попадение в двубоя. През второто полувреме японците имаха претенции за дузпа, но след намеса на ВАР такава не бе отсъдена. „Самураите“ все пак успяха да върнат едно попадение чрез Ватару Ендо, но то бе дълбоко в добавеното време на двубоя. Това поражения разваля серията на японците от 11 поредни победи във всички турнири. Във временното класиране Ирак събират 6 точки на сметката си и са на първата позиция, докато Япония са втори с 3 пункта.