Отборът на Твенте надигра Аз алкмаар с 2:1 в двубой от Нидерландската Ередивизи. Победата дойде след два ранно гола на Манфред Угалде. Още в осмата минута костариканецът засече центриране с глава на близката греда и матира Матю Райън. 3 Минути по-късно при ново центриране отдясно, Угалде отново бе непокрит и изпрати топката във вратата на Австралийския национал. АЗ все пак успя да върне едно попадение в средата на втората част след хубава контраатака завършена от Йеспер Карлсон, но не и да стигне до равенството. Ако гостите бяха успели да спечелят срещата щяха да са на второ място в класирането, вместо това те се смъкнаха до четвъртата позиция, докато победителите от Твенте остават още място назад.