Европейският шампион Реал Мадрид се класира за финала на Световното клубно първенство, след като победи с 4:1 египетския Ал Ахли в Рабат във втория полуфинал от турнира. В 42-рата минута Винисиус се възползва от груба грешка на бранител на Ал Ахли, който не успя да отиграе върнатата към него топка. Това даде шанс на бразилеца да излезе очи в очи с Ел Шенави и да копне технично топката над вратаря, за да открие резултата. Още в първата минута на второто полувреме Реал удвои аванса си, след като Модрич изведе с перфектно подаване Родриго, чийто удар бе избит от стража на Ал Ахли, но след това топката стигна до Валверде, който премина между двамата бранители и стреля във вратата отблизо. В 65-та минута египтяните получиха дузпа, след като Камавинга препъна в наказателното поле Ал Шахат. Маалул бе точен от бялата точка и по този начин върна Ал Ахли в мача. В 85-ата минута и Реал получи дузпа след намесата на ВАР заради нарушение срещу Винисиус. Ударът на Лука Модрич от бялата точка обаче бе спасен. В добавеното време Родриго завърши брилянтна атака на Реал, за да успокои европейския гранд. В 98-ата минута Серхио Арибас, който се появи като резерва непосредствено преди това на мястото на Винисиус, оформи крайното 4:1.