Манчестър Сити спечели доста безпроблемна втора поредна победа над Челси през тази седмица, след като раби с 4:0 лондончани на „Етихад Стейдиъм“ в двубой от третия кръг на ФА Къп. Рияд Марез откри резултата, след като изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра, след който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кепа. 30-ата минута Сити получи дузпа след намесата на ВАР заради игра с ръка на Хавертц в наказателното поле. Главният рефер първоначално подмина ситуацията, но след като изгледа повторението, правилно промени решението си. Хулиан Алварес стреля от бялата точка, насочвайки топката в ъгъла. В 39-ата минута домакините организираха брилянтна атака, в която размениха доста подавания. В края на това нападение Марез технично пуска към Уокър в наказателното поле, а той продължи към Фоудън. Английският талант засече отблизо за 3:0. В 84-тата минута домакините получиха втора дузпа, след като Кулибали фаулира Фоудън в наказателното поле. Рияд Марез стреля силно под напречната греда, вкарвайки втория си гол тази вечер, с който оформи и крайния резултат. Така Манчестър Сити чака в следващия кръг Арсенал, който обаче първо трябва да се справи с Оксфорд Юнайтед като гост.