Аякс разгроми с 6:1 Грьонинген в мач от втория кръг на нидерландската Ередивизи. Още в 4-та минута Бергвайн спря на гърди една топка в наказателното поле и стреля веднага, като не остави никакъв шанс за намеса на стража на гостите. В 10-та Грьонинген организира образцова контраатака, която бе завършена хладнокръвно от Сирил Нгонге. Аякс продължи да атакува и в 28-та Антони отново изведе Аякс напред, след като отправи неспасяем удар от границата на наказателното поле, който опъна мрежата на Верипс. В самия край на първите 45 минути, Бергвайн отбеляза втория си гол в мача, след като засече с глава подаване от лявото крило. Отново той вдигна трибуните на крака с третия си гол в срещата в 57-та минута. В 66-та Тейлър бе изведен сам срещу вратаря и спокойно направи резултата 5:1. В края на мача Аякс получи правото да изпълни и дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Бергуис за крайното 6:1. Така те делят първото място с ПСВ, като двата отбора имат по 6 точки и голова разлика 9:3.