Арда стигна за първи път в своята история до трети пореден успех в efbet Лига, след като успя да се наложи с 3:2 над Септември (София) в мач от 4-ия кръг на първенството. Двубоят в Кърджали предложи истинско зрелище, като освен петте гола, феновете видяха множество атаки и положения пред двете врати. Лъчезар Котев изведе рано-рано своя тим напред в резултата (6’), но Реди Каса успя да изравни (28’). В края на първото полувреме Христо Иванов отново даде преднина на своя тим (38’), но гостите натиснаха през втората част и успяха да стигнат до 2:2 в 73-ата минута след автогол на Милен Стоев. Само няколко секунди по-късно обаче Ел Мами Тетах реализира трето попадение за своя тим и така донесе трите точки на тима от Кърджали. До края на срещата Септември не се отказа и продължи да търси ново изравняване, но то така и не дойде.