Арсенал постигна трудна, но изключително важна победа с 2:1 над Уест Хам на „Лондон Стейдиъм“ в дербито от 35-ия кръг на Премиър лийг, което бе от голяма важност в битката за четвъртото място. По-рано днес Тотнъм измести за кратко „топчиите“ от последната позиция, даваща право на участие в Шампионската лига, но след успеха над „чуковете“ Арсенал си върна четвъртата позиция с две точки преднина пред „шпорите“. Тимът на Микел Артета определено не изигра един от най-убедителните си мачове, но се възползва максимално от статичните положения и вкара два гола чрез централните си защитници в днешния двубой – Роб Холдинг (38') и Габриел Магаляеш (54'). Джаръд Боуен изравни резултата в самия край на първото полувреме, но след като поведе отново, Арсенал запази умело предимството си.