Аржентина - Панама 5:0

Звездата на Аржентина Лионел Меси отговори по най-добрия начин на критиците си, като наниза хеттрик за 26 минути игра във вратата на Панама в двубой от група D на турнира за Копа Америка. Така Аржентина записа втори пореден успех и си осигури предсрочно класирането за следващата фаза на надпреварата. В другия мач от групата Чили победи с 2:1 Боливия и изхвърли съперника от турнира.

Аржентинците откриха още в 7-ата минута чред защиника Николас Отаменди. Резултатът се задържа около един час, но всичко се промени с влизането на Меси в игра през 61-ата минута. В рамките на 26 минути - в 68-ата, 78-ата и 87-ата, Меси оформи своя хеттрик и обезсърчи тима на Панама. Крайният резултат оформи Серхио Агуера в самия край на двубоя.

В последния кръг Аржентина играе с вече отпадналия тим на Боливия. Чили и Панама ще се изправят в директен сблъсък за място в елиминационната фаза.