Шалке 04 - Аугсбург 1:1

Отборите на Шалке 04 и Аугсбург си размениха по един късен гол в мача помежду си от предпоследния 33-и кръг на германската Първа Бундеслига. Срещата на "Фелтинс Арена" завърши 1:1. В 82-ата минута холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар даде аванс на Шалке в резултата. В 89-ата минута обаче Даниел Байер с първия си гол за сезона в първенството попари "кралскосините" от Гелзенкирхен и спаси гостите от поражение. Хунтелаар бе точен с удар отблизо след подаване отдясно на бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара. Бразилският десен бек се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Бенедикт Хьоведес. Минута преди края Байер с изстрел извън наказателното поле изненада вратаря Ралф Феерман и изпрати топката в долния десен ъгъл на стража.

Съдия: Кристиан Дингерт
Стадион: "Фелтинс Арена"
Шалке 04 1:1 Аугсбург
Голмайстори
82' гол Клаас-Ян Хунтелаар Клаас-Ян Хунтелаар