Поредна издънка на Байерн, белгиец наказа баварците с хеттрик

Байерн Мюнхен направи поредна грешна стъпка от началото на сезона в Бундеслигата. В двубой от 12-ия кръг баварците завършиха наравно 3:3 при домакинството си на новака Фортуна Дюселдорф.  Възпитаниците на Нико Ковач водеха с 3:1 до 77-ата минута на двубоя, но не удържаха своя аванс и загубиха нови две точки. Никлас Зюле даде аванс на домакините в 17-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на Фортуна, а само три по-късно Томас Мюлер удвои.  Малко преди края на първото полувреме белгиецът с конгоански корени Доди Лукебакио върна един гол за гостите. Отново Мюлер в 58-ата минута въстанови аванса от два гола на баварците. И когато всичко изглеждаше решено на сцената отново излезе Лукебакио. Първо в 77-ата минута той бе изведен сам срещу Мануел Нойер и не сбърка, за да направи резултата 3:2. В дадено от съдията продължение той отново бе изпуснат от отбраната на домакините и оформи крайното 3:3. Така Лукебакио се превърна в първия футболист отбелязал хеттрик в мач от  Бундеслигата срещу Байерн от 2001 година насам, когато това стори Ебе Санд от тима на Шалке 04.