ЦСКА 1948 падна от тима на Чорбаджийски и Алекс Колев (видео)

ЦСКА 1948 загуби с 1:2 от Стал (Миелец) в първата си проверка в Турция. Срещата се игра в комплекса "Голд Сити", като попадението за българския тим реализира Ивайло Чочев в 61-ата минута. Преди това Дамян Павловски и Марчин Флис бяха угорчили национала Даниел Наумов. През първото полувреме беше отменен гол на Мартин Камбуров заради засада.

Мачът започна с опасна атака на поляците отдясно, която доведе до изстрел от воле над вратата на Наумов. Едва в 21-ата минута "червените" нанесоха първия си точен удар към вратата на Стал. Марио Топузов обаче не затрудни стража Михал Глива.
В 27-ата минута голмайсторът на "червените" Мартин Камбуров засече топката в мрежата на поляците, но беше отсъдена засада на централния нападател и попадението не беше зачетено.
В 35-ата минута по-добрата игра на Стал даде резултат и Наумов трябваше да вади топката от своята мрежа след удар на Павловски - 1:0 за тима от Екстракласа. Малко след това вратарят на ЦСКА 1948 отби нов опасен шут.

Попадението оживи мача. Последва опасност пред голлинията на Глива. Халфът Серкан Юсеин нанесе хубав удар с левия крак, но не сполучи.

Второто полувреме започна много добре за Стал, като полският отбор удвои преднината си в 50-ата минута. Преди това в състава на "червените" бяха извършени доста смени, характерни за подготвителния период. Левият защитник Марчин Флис засече топката в мрежата на Наумов след остро центриране от фаул - 2:0. Сега на ход бяха футболистите от София.
В 61-ата националът Ивайло Чочев, появил се след почивката, вкара красив гол. Полузащитникът на ЦСКА 1948 намери топката в наказателното поле при разбъркване, извъртя се и с премерен удар в далечния ъгъл порази целта - гол за "червените".

В 89-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни резултата, но Ангел Бастунов пропусна да намери вратата на поляците от непосредствена близост.

ЦСКА 1948 1:2 Стал