Очаквайте: Писателят Иво Иванов за трансфера на Везенков и впечатленията му от Евро 2024

Хърватия спечели исторически бронз на Европейското първенство

Хърватия спечели исторически бронз на Европейското първенство по хандбал за жени. Възпитаничките на Ненад Шощарич победиха в малкия финал домакина Дания с 25:19 (11:11) и за първи път заслужиха място на подиума на континентален шампионат.

Първото полувреме в Хернинг премина на приливи и отливи, след като датчанките преодоляха лошо начало и изоставане с 0:3, след което обърнаха до 7:4 в своя полза, а в крайна сметка почивката дойде при равенство 11:11. Втората част вървеше равностойно до 18:18 в 41-ата минута, след което хърватките вкараха седем безответни попадения в следващия четвърт час, с което предрешиха мача.

Капитанката Катарина Йежич и Стела Посавец бяха най-резултатни за победителките с по 5 гола. За Дания по 4 пъти се разписаха Ане Хансен и Мете Транборг. Финалът между защитаващия титлата си Франция и Норвегия е по-късно днес.