Какво отмъщение! Историческо унижение за Ботев в дербито на Пловдив (видео и галерия)

Локомотив разгроми Ботев с 6:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига и записа най-голямата победа в историята на пловдивското дерби. Смърфовете поведоха с 4:0 още преди да е изминал и половин час игра. Момчил Цветанов откри в 66-ата секунда, а до почивката се разписаха още Дивиш Алмейда (9), Димитър Илиев (24 д.) и Георги Минчев (28).

В 45-ата минута канарчетата останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Джонатан Перейра, а през втората част Локо вкара още два гола чрез резервите Кристиан Илич (71) и Николай Николаев (78).

Така футболистите на Александър Тунчев си върнаха тъпкано на своя вечен съперник за загубата с 0:2 в началото на сезона.
89 Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 6:0
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата световна футболна легенда Диего Марадона. Транспарант на аржентинския гений бе опънат пред една от трибуните на "Лаута".
Срещата започна вихрено за Локомотив, който вкара гол още в 66-ата секунда.
Смърфовете се възползваха от грешка на Шоколаров при изнасяне на топката, Карагарен напредна отдясно и центрира по земя към Илиев. Капитанът от своя страна майсторски отклони с пета към нахлулия на скорост зад него Цветанов и фланговият футболист реализира с едно докосване след изстрел от 5-6 метра.
В 9-ата минута Локо шокира своя опонент за втори път. Умарбаев центрира от фаул към Алмейда, централният защитник се извиси над всички и след удар с глава не остави шанс на Георгиев за 2:0.
Четвърт час след началото и канарчетата осъществиха първата си по-опасна атака, която завърши с шут на Педросо извън наказателното поле в аут.

В 24-ата минута Локомотив поведе с 3:0 възползвайки се от нова грешка в жълто-черната отбрана. Минчев отне от Филипов в наказателното поле на Ботев, напредна с топка в крака и падна след последвалото единоборство със защитника, а Кабаков прецени, че това е нарушение за дузпа. Точен от бялата точка бе щатният изпълнител на 11-метрови наказателни удари при смърфовете Димитър Илиев.

Само четири минути по-късно Локо вкара за четвърти път. Минчев преодоля ефектно Работов пред наказателното поле и с изстрел от 15 метра записа името си сред голмайсторите.

Малко преди четвъртото порадение Неделев стреля от 30 метра, но Луков без проблем улови.

В 38-ата минута Ботев пропусна отлична възможност да намали. Неделев получи пас от Тонев и стреля много добре от малък ъгъл. Луков изби, но прати топката право на главата на Илиев. Таранът на канарчетата стреля от два метра, но в ръцете на падналия страж на смърфовете.

В 45-ата минута канарчетата останаха с човек по-малко, когато Перейра фаулира Умарбаев и получи втори жълт картон. След изпълнението на фаула и Карагарен имаше възможност да отбележи, но изстрелът му бе избит със самоотвержен шпагат на Филипов.

Седем минути след почивката звездата на Ботев Тодор Неделев получи травма и напусна игра за сметка на младия Кристиан Добрев.

Секунди по-късно Салинас стреля опасно от 20 метра, но в аут.

Към сердата на втората част футболистите на Тунчев организираха още две опасни атаки, но първо Минчев не успя да засече с пета центриране отдясно, а после пак той отправи на три пъти изстрели, които бяха блокирани.

Ботев пък пробва да реализира чрез силен удар на Шоколаров в 65-ата минута от 22 метра, който профуча над напречната греда.

Резултатът набъбна на 5:0 в 71-ата минута, когато резервата Кристиан Илич стреля от далечна дистанция, топката рикошира във Филипов и попадна в мрежата на Георгиев. Голмайсторът получи още една възможност да отбележи малко по-късно с шут от границата на наказателното поле, но той излезе над вратата.

В 78-ата минута младият Николай Николаев вкара първия си гол в професионалния футбол за 6:0. Халфът получи пас на празна врата след отличен пробив на Минчев отляво и нямаше как да сбърка след удар от 4-5 метра на празна врата, оформяйки историческия резултат.

До края на дербито Локомотив изпусна още едно чисто положение. Илиев изведе ефектно с пета Карагарен фронтално сам срещу Георгиев, но крилото стреля в тялото на вратаря.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 6:0