Реал Мадрид удари Барса на "Камп Ноу" (видео + галерия)

Испанският шампион Реал Мадрид спечели първото издание на Ел Класико през този сезон след успех с 3:1 при гостуването си на Барселона в мач от седмия кръг на Ла Лига. Феде Валверде (5), Серхио Рамос (63 - дузпа) и Лука Модрич (90) вкараха за "лос бланкос". Ансу Фати се разписа за каталунците. Дузпата за мадридския тим беше спорна и предизвика дискусии. Така Реал се отърси след две поредни загуби в рамките на няколко дни.

Наставникът на “лос кулес” Роналд Куман се лиши от Антоан Гризман и заложи на офанзивен квартет, оформен от Педри, Лионел Меси, Филипе Коутиньо и Ансу Фати. Последният беше поставен в най-предни позиции. Зинедин Зидан реши да играе 4-3-3 с Марко Асенсио, Карим Бензема и Винисиус Жуниор в атака. Лука Модрич остана на пейката, а Начо Фернандес застана десен бек.
Срещата на "Камп Ноу" започна с ранен гол за гостите. Карим Бензема разсече защитната линия на каталунците с вертикално ниско подаване. Серхио Бускетс се отказа да следва Феде Валверде и уругваецът получи подаване сам срещу вратаря. Валверде реализира с много хубав удар високо по диагонала - 0:1.
Секунди след изпълнението на център "лос меренгес" развиха нова атака. Винисиус Жуниор получи сам в наказателното поле с чудесни изгледи за голов изстрел, ала шутира много неточно. В осмата минута Жорди Алба се стрелна по левия фланг, Рафаел Варан покри засадата и атаката продължи. Испанският бранител извади топката за Ансу Фати, който от три метра насочи по диагонала и отбеляза за 1:1.
17-годишният Ансу Фати стана най-младият голмайстор в Ел Класико. "Блаугранас" се активизираха след гола. В 19-ата минута Меси падна пред наказателното поле на гостите след контакт с Начо. Съдията прецени, че няма нарушение. Минута по-късно аржентинецът беше сритан и от Каземиро, но продължи и нанесе удар. Реферът извади жълт картон на Каземиро.
В 24-ата домакините изградиха светкавична контра. Ансу Фати напредна отляво и след двойн подаване обърна за Меси в наказателното поле. Капитанът финтира Сехио Рамос и стреля в близкия ъгъл, но Тибо Куртоа се хвърли и изби. Последва контра за Реал Мадрид. Тони Кроос връхлетя отляво и центрира към Бензема, който мигновено насочи към вратата, ала Нето внимаваше и изби.
През втората част на полувремето опасностите бяха по-малко. Динамиката на играта обаче остана висока. В 42-ата Зидан замени принудително Начо Фернандес и пусна Лукас Васкес.
В 51-ата Барса разви силна контра, Меси подаде вдясно на Ансу Фати, който задържа и стреля по диагонала и покрай гредата. Три минути по-късно защитата на гостите допусна нова опасност. Ансу Фати центрира отдясно към далечната греда, където Коутиньо стреля с глава покрай гредата в аут. В 59-ата Клеман Лангле задържа за фланелката Рамос при статично положение. Френският бранител пусна своя съперник и падането определено не беше реакция от задържането. След преглеждане на видеоповторение съдията даде дузпа за Мадрид. Серхио Рамос реализира непоколебимо от бялата точка - 1:2.
В 70-ата домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Варан. Рамос изрита топката в ръката на своя съотборник, но тя беше прибрана до тялото. В 82-ата Куман направи тройна смяна с цел усилване на атаката, пускайки Усман Дембеле, Тринкао и Гризман. В 86-ата Нето на два пъти боксира при опасни удари на Тони Кроос. След корнера Дембеле направи голяма грешка и създаде огромна опасност в собственото си наказателно поле. Нето спаси изумително с крак след удар от въздуха на Рамос.

В 90-ата и вратарят на Барселона направи глупост, подарявайки гол на съперника си. Стражът изпусна топката и Лука Модрич реализира попадение. Хърватинът задържа топката и избра точния момент да я насочи в опразнената мрежа.