Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Гълъбинов вдъхнови Специя за финалния плейоф

Бившият национал Андрей Гълъбинов изигра важна роля за класирането на тима си Специя за финалния плейоф за влизане в Серия А. Специя надигра с 3:1 Киево у дома в реванша от полуфиналите и заличи пасива от 0:2 в първия мач. Гълъбинов даде тон за успеха, след като откри резултата още във втората минута, когато засече с глава топката във вратата на веронци.

Резултатът се запази до края на първата част, а след почивката Специя нанесе два мълниеносни удара в рамките на само 3 минути. Маджоре вкара за 2:0 в 50-ата минута, а само три по-късно Ндзола оформи класиката. Играчите на Специя удържаха резултата почти до края, като Киево стигна до почетно попадение едва в добавеното време от дузпа, реализирана от Максим Леверб.

Във финалния плейоф Специя ще се изправи срещу победителя от двойката Порденоне - Фрозиноне. Първият мач завърши в полза на Порденоне - 1:0 като гост. Реваншът е днес.