"Трето полувреме" преди Словения - Сърбия

Пета поредна победа за ЛА Клипърс

Тимът на Лос Анджелис Клипърс надви безпроблемно Оклахома Сити Тъндър като гост със 109:94, записвайки петата си поредна победа в НБА. Момчетата на Док Ривърс доминираха от началото на мача, нанасяйки второ поредно поражение на Оклахома.

Клипърс взеха ранен аванс и поведоха с 11 точки в края на първата четвърт - 38:27. Добри изяви на Крис Пол и Шей Гилджъс-Алекзандър стопиха преднината на гостите до 1 точка, но гостите, водени от Кауай Ленърд, направиха серия от 16 безответни точки и излязоха напред 59:47 на почивката. В третата част тимът от Лос Анджелис приключи интригата в мача, повеждайки с 20 точки, а до края на мача “гръмотевиците” нямаха отговор - 109:94 за Клипърс.

Кауай Ленърд поведе реализаторите с 25 точки и 8 борби, Монтрез Херъл и Пол Джордж добавиха по 16, а Лу Уилямс завърши с 14 точки. За Тъндър Денис Шрьодер записа 24 точки, Гилджъс-Алекзандър и Данило Галинари се отчетоха с по 15, а Крис Пол завърши с 14 точки.