Макар и трудно, Левски реши ребуса на Арда (снимки+видео)

Отборът на Левски победи с 2:1 Арда в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. “Сините” имаха трудности с добре подреденият тим на гостите, но в крайна сметка стигнаха до успеха с голове в последните 20 минути на срещата. Кали Тиам откри, а появилият се като резерва Станислав Иванов удвои. В самия край на мача Пламен Крумов намали от пряк свободен удар. Играчите на Стамен Белчев предпочитаха да действат стабилно в отбрана, но при една от контраатаките си можеха да изненадат “сините” и при резултат 0:0 Елиша Сам нацели гредата зад Милан Миятович.

Петър Хубчев нямаше кадрови проблеми и може да използва всичко най-добро от състава си, ако не борим трайно контузения Станислав Костов. Все пак наставникът реши да направи любопитна промяна от типичния състав на “сините” от началото на сезона. Станислав Иванов остана на резервната скамейка, а вместо него по крилото действаше Франко Мазурек. Така на вратата застана Милан Миятович, а в защита действаха Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш и Иван Горанов. В халфовата линия бяха Кали Тиам и Мартин Райнов. По крилата пък бяха Мазурек и Паулиньо, а зад нападателя Наджъл Роберта действаше Филипе Нашименто.

76 Левски - Арда 2:1

Стамен Белчев не можеше да разчита на наказания Илиас Хасани, както и на контузения Спас Делев. При това положение гостите излязоха в състав - на вратата Иван Караджов, а пред него в отбрана Конър Рандъл, Зоран Гаич, Пламен Крумов и Матеус Леони. В халфовата линия действаха Емил Мартинов, Дарен Сидоел и Жоао Аморим. По крилата бяха Деян Лозев и Иван Коконов, а на върха на атаката - Радослав Василев.

Първата опасност в мача дойде в четвъртата минута. Тогава домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция, но ударът на Нашименто мина над вратата. Последваха минути на териториално надмощие на "сините", но без сериозни опасности пред Караджов, а в средата на полувремето вратарят на гостите изби опасен удар от дистанция на Тиам. Малко по-късно Робърта нахлу на скорост в наказателното поле, но бе спрян от капитана Крумов. До края на първата част темпото спадна и не се стигна до никаква опасност пред една от двете врати.

В началото на втората част ситуацията на терена не се промени особено и Хубчев се принуди да пусне Станислав Иванов в търсене на подобряване на играта на тима. Първият удар на Арда във вратата пък дойде в 53-ата минута, когато Коконов стреля опасно, но Миятович внимаваше и изби в ъглов удар. След това пък Василев пробва задна ножица, но без проблеми за вратаря. В средата на полувремето Миланов пропусна да застраши Караджов от удобна позиция, като стреля в стената от фаул, а след това далечен удар от близо 40 метра на Рейш бе избит над вратата от стража.

В 68-ата минута Арда бе много близо до откриване на резултата. При една контраатака резервата Елиша Сам се озова на стрелкова позиция и със силен удар с десния крак нацели гредата на Миятович. В ситуацията преди атаката пък "сините" поискаха дузпа за нарушение срещу Паулиньо, но съдията не взе под внимание претенциите им.

В 70-ата минута "сините" откриха резултата. Тиам комбинира с Робърта и халфът стреля мощно от над 25 метра. Ударът му по земя бе достатъчно силен, за да не остави шансове на Караджов - 1:0.

Десет минути по-късно Левски вече водеше с 2:0. Центриране на резервата Алар бе избито от Крумов, но това всъщност се превърна в отличен пас към Иванов, който без да се бави от удобна позиция прониза за втори път Караджов.

Постепенно Левски се успокои и изчакваше последния съдийски сигнал. Все пак в даденото от рефера продължение гостите стигнаха до едно попадение. Крумов изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Миятович. За повече обаче нямаше време и веднага след подновяването на играта дойде и последният сигнал, така "сините" се поздравиха с трите точки.

Така Левски се върна на победния път след като преди паузата за националните отбори загуби при визитата си на лидера Лудогорец. По този начин “сините” са на четири точки от “орлите”. Играчите на Хубчев са с 29, докато шампионите са с 33. Арда от своя страна остава с 18 и към момента е на шеста позиция. Това обаче ще се промени утре, тъй като или Берое или Славия ще изпревари играчите на Стамен Белчев. Двата тима се изправят един срещу друг в Стара Загора.

ЛЕВСКИ - АРДА 2:1