Лудогорец ще си връща върха срещу Арда

Шампионът Лудогорец се завръща на домашната сцена след разгрома с 5:1 над ЦСКА Москва в групите на Лига Европа с домакински мач срещу амбициозния новак Арда Кърджали.
Двубоят е от 20,15 часа и е важен за домакините от Разград, които само при успех ще си върнат първото място в класирането, което се заема от Левски след снощната победа с 2:0 над Славия.
Очаква се треньорът на "орлите" Станислав Генчев да даде почивка на част от играчите, постигнали успеха над руския гранд в четвъртък.
Така на вратата се очаква да застане Пламен Илиев, а пред него да действат Икоко, Терзиев и Моци. В средата на терена ще се наредят капитанът Дяков и Горалски, а малко пред тях ще застане Битон. По крилата ще атакуват Чибота и Жоржиньо, а на върха на атаката ще стартира Шверчок. Това е и първи мач от цикъла четвъртък - неделя, в който Лудогорец тепърва ще навлиза и е важен за самия Генчев заради ротациите, които ще предприеме.
Гостите от Кърджали със сигурност са притеснени от мощта, показана от Лудогорец и са наясно, че не ги чака лесен мач. Под въпрос до последно ще бъде звездата Спас Делев, който днес навършва 30 години. Треньорът Стамен Белчев със сигурност няма да разчита на контузения Осман Ахмед. Очаква се Белчев да избере затворен вариант на игра и отборът му да се опита да действа на контраатаки срещу фаворита Лудогорец.

Вероятни състави:

Лудогорец: Илиев, Икоко, Терзиев, Моци, Манолев, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Битон, Чибота, Шверчок.

Арда: Караджов, Глишич, Гаич, Крумов, Кръстев, Мартинов, Ховсепян, Делев, Аморим, Коконов, Василев.