Новият голаджия на Левски повали Локо (Пд) и изведе "сините" на върха (видео)

Отборът на Левски победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от седмия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача беше дело на Найджъл Робърта, който се разписа в 59-ата минута. Новият голаджия на столичани има вече три попадения със синята фланелка. Стивън Езе, който изпусна нападателя при гола, преди това удари два пъти гредите на своята врата. Успехът изведе 26-кратните шампиони на първо място в класирането преди изиграването на всички мачове. Столичани имат вече 16 точки, докато "смърфовете" останаха на трето място с 13 точки. Шампионът Лудогорец има 14, но и мач по-малко.

Левскарите направиха малко повече от своя противник, показаха по-голямо желание и накрая късметът помогна на тима да спечели трите точки. Противникът не успя да нанесе нито един точен удар във вратата на Миятович, въпреки в че последните 15 минути наложи натиск, а Каргас три пъти се намеси успешно пред голлинията в 89-ата минута.

78 Левски - Локомотив (Пловдив)

Играчите на Петър Хубчев пък направиха отличен подарък на изпълнителния директор Павел Колев, който навърши днес 44 години. Той пък изгледа срещата с легендата на Левски Георги Иванов-Гонзо, който дебютира като спортен директор на "черно-белите". Ивайло Петков и Чавдар Цветков също бяха в тяхната компания.

Треньорът Петър Хубчев бе

направил две промени в стартовите 11 от победата с 4:0

над Витоша (Бистрица). Контузеният Филипе Нашименто бе заменен от Илия Юруков, а Дени Алар седна на пейката, докато Найджъл Робърта водеше атаката на "сините".

На вратата отново бе Милан Миятович, докато Живко Миланов, който не бе готов на 100%, Янис Каргас, Нуно Рейш и Иван Горанов бяха в защита. Опорните халфове бяха Мартин Райнов и Илия Юруков, а Станислав Иванов, Паулиньо и Франко Мазурек играеха зад Робърта.

Бруно Акрапович пък н

аправи едва една промяна от успеха с 3:1

над Дунав. Йосип Томашевич бе заменен от Момчил Цветанов. "Смърфовете" излязоха на "Герена" в схема 3-5-2. Пред Мартин Луков в защита започнаха Милош Петрович, Стивън Езе, Дейвид Малембана. Халфовете пред тях бяха Павел Витанов, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Цветанов, а Анте Аралица и Ален Ожболт бяха двамата нападатели.

През първото полувреме "сините" имаха леко предимство, но голове нямаше. Живко Миланов стреля от фаул в 21-ата минута, но топката рикошира в стената и мина над горната греда. При последвалото центриране от корнер Каргас стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Ожболт изби преди Паулиньо да засече топката в мрежата.

Гостите нямаха сериозни възможности пред Миятович, докато Левски в последните секунди се размина с попадение. Аржентинецът Мазурек стреля от над 20 метра, но Луков плонжира и изби топката от долния ляв ъгъл. Последва центриране на Станислав Иванов, Езе изби с глава нагоре, след което Луков не прецени ситуацията и коженото кълбо се отби в горната греда. За късмет на вратаря обаче тя попадна в Малембана и той изби, а не в Райнов, който беше до него.

На почивката Георги Илиев смени Аралица, а Сектор "Б" запали множество факли.

В 50-ата минута Горанов проби и стреля, но Луков боксира. Атаката за Левски продължи, а Паулиньо майсторски финтира Илиев, след което центрира остро пред вратата на "черно-белите". Там Езе изпревари Робърта и при опита да избие удари дясната греда на своя вратар. Така високият бранител удари два пъти гредите в този мач на собствената си врата.

Мазурек беше спрян от несъществуваща засада, а в 55-ата минута Луков спаси нов удар на Паулиньо.

Четири минути по-късно новият нападател на домакините Робърта изправи публиката на крака. 21-годишният футболист пое центриране на Миланов и с диагонален изстрел вкара третото си попадение в първенството. Той беше изпуснат от Езе, а Малембана закъсня и Луков трябваше да вади топката от мрежата си.

Йосип Томашевич смени Цветанов в 72-ата минута. Един Бахтич влезе на мястото на Умарбаев, а гостите натиснаха, но без да създават чисти положения. Илиев изведе добре Витанов, който центрира към Ожболт, но нападателят не успя да овладее топката и Райнов изчисти.

В 82-ата минута Асен Чандъров дебютира на "Герена". Младежкият национал замени Мазурек, като записа първи минути със синята фланелка на клубния стадион. Досега той имаше едва няколко секунди срещу Царско село (

2:0

) на стадион "Васил Левски".

Холмар Ейолфсон също се завърна в игра пред своите фенове след пауза от 10 месеца. Исландецът влезе, за да подсили защитата в последните минути, заменяйки Юруков. Каргас в рамките на 15 секунди три пъти спаси вратата на Миятович. Бранителят първи изби на метър от голлинията удар с глава на Езе, след това с плонж спря опасно центриране отдясно, а при последвалия удар от въздуха на Малембана отново беше последна преграда пред вратата.

В последната минута Миланов можеше да вкара от фаул, но топката мина малко над вратата на Луков. Въпреки това "сините" записаха пета победа през този шампионат и поне за 24 часа, ще бъдат на първо място. Публиката на стадиона изпрати любимците си с аплодисменти, след като преди две седмици го стори с освирквания, когато левскарите бяха надиграни от Берое (

1:3

).

Двата тима вече мислят за предстоящите дербита с ЦСКА-София и с Ботев (Пловдив), които са през следващия уикенд. "Червените" приемат "сините" на "Васил Левски", а играчите на Акрапович домакинстват на "канарчетата".

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Робърта (59)