Лудогорец подчини Берое в голово шоу, трима с по два гола (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец реагира светкавично след студения душ, който заля тима с ранното отпадане от Шампионската лига преди няколко дни. Хегемонът по родните терени през последните осем сезона надви с 4:2 Берое във визитата си от втория кръг на efbet Лига. Много силен мач изигра новото попълнение Жоржиньо, който вкара първите си два гола за "орлите". Той беше точен в 8-ата и 36-ата минути, а голмайсторът на тима от Разград Клаудио Кешерю (53, 56) вкара нови две попадения, като вече има четири гола през този сезон. Новият таран на заралии Зоран Йосипович също вкара първите си два гола за състава от Стара Загора в дебюта си като титуляр. Швейцарецът беше точен в последните секунди на двете полувремена.

Така Лудогорец се изравни на върха в класирането с Черно море, като и двата тима имат пълен актив от шест точки и голова разлика 6:2. "Моряците" изненадващо постигнаха победа с 3:1 над ЦСКА-София насред "Българска армия".

95 Берое - Лудогорец

Двата тима имаха пълен актив от точки преди срещата на стадион "Берое".

"Орлите победиха с 2:0

Царско село,

докато старозагорци надвиха с 3:1

Ботев (Враца).

Наставникът на гостите Стойчо Стоев бе направил цели осем промени от мача с Ференцарош (

2:3

) на "Лудогорец Арена",

след който тима му отпадна от Шампионската лига

.

Това бяха Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Фостър, Анисе Абел, Стефан Баджи, Дон Битон, Джоди Лукоки и Клаудио Кешерю, които смениха Ренан, Джордан Икоко, Козмин Моци, Яцек Горалски, Светослав Дяков, Мавис Чибота, Марселиньо и Якуб Шверчок.

Най-добрият играч на тима през последните осем сезона - Марселиньо дори беше изваден от групата
заради поведението му при смяната в ШЛ,
когато ехидно се усмихваше на треньора

.

Александър Томаш пък

направи три промени от успеха с 3:1

над Ботев (Враца). Контузеният Педро Еуженио, както Мартин Камбуров и Иван Минчев, бяха заменени от Яя Маледже, Милен Желев и Зоран  Йосипович.

Първата възможност в мача бе за домакините. Карлос Охене подаде на Рубен Бригидо, който не успя да поеме добре топката, тя стигна до Зоран Йосипович, но Пламен Илиев реагира много добре. При следващата атака Кешерю изпусна с глава.

Малко след това Жоржиньо изведе "орлите" напред с първото си попадение за клуба. Той получи пас от дълбочина и излъга Никита Баранов, след което вкара топката в близкия ъгъл на Перниш. Интересното е, че крилото отиде да отпразнува попадението си със Стойчо Стоев, който отнесе доста критики след отпадането от ШЛ.

Бригидо стреля далеч от целта, а в 13-ата минута Йосипович пропусна да изравни.

Таранът се извиси над защитата и стреля с глава след центриране от корнер, но не уцели вратата на Илиев.

В 32-ата минута Сисиньо получи жълт картон, а след минута сбърка, но Бригидо пропусна да се разпише. Крилото напредна отляво и отправи диагонален изстрел, но топката не попадна в целта.

Секунди по-късно Жоржиньо удвои с красиво попадение. Анисе подаде към Битон, който прекара топката между краката на Александър Василев и я подаде към бившия играч на ЦСКА-София, който матира Перниш за втори път с изстрел от 11 метра.

Следващите минути Берое поиска две дузпи в рамките на 30 секунди, след като Василев падна след съприкосновение със Сисиньо. Играчът на домакините обаче беше извън наказателното поле, а Бандаловски имаше неоснователни претенции за игра с ръка на Жоржиньо, тъй като топката се удари в корема на играча на гостите.

Лукоки пък можеше да реши всичко в мача още в 42-ата минута, но Перниш спаси с крак неговия изстрел от 10 метра. Крилото на Лудогорец обаче можеше да подаде на Жоржиньо, който беше свободен в средата на наказателното поле.

Буквално в секундите преди края на първата част Берое получи право да изпълни дузпа. Антон Недялков се хвърли на шпагат в краката на откъсващия се Йосипович, като изби чисто топката, но след това закачи нападателя, което заблуди Драгомир Драганов. Реферът посочи бялата точка, въпреки протестите на Недялков, Терзиев и Илиев. Зад топката застана Йосипич, който вкара своето първо попадение за заралии.

На почивката Яцек Горалски замени Битон, а малко след това Лудогорец реши мача в своя полза.

Голмайсторът на клуба Кешерю вкара две попадения в рамките на 180 секунди. Първо Недялков проби отляво и центрира към тарана, който с едно докосване се разписа, а три минути след това, Недялков проби през центъра и намери Жоржиньо, който продаде на Кешерю, а той вкара четвърти гол във вратата на Берое. Така опитният играч има четири попадения от два мача в шампионата.

Това беше гол №105 за румънския национал с екипа на "орлите" и 87-и в елита на България.

Томаш веднага реагира. Камбуров и Минчев замениха Меледже и Баранов, които бяха изпратени със освирквания. Юлиян Ненов се появи на мястото на Охене. Вандерсон пък се завърна в игра след получената травма в началото на подготовката. Той замени Жоржиньо, който в първите два кръга участва в четири от отбелязаните шест гола на тима си.

Преднината успокои шампионите, които намалиха оборотите, докато домакините бяха пречупени. Станислав Манолев смени игралия силно в този двубой Недялков.

В 83-ата минута Кешерю се размина с хеттрик, тъй като силният му удар беше избит от Перниш. Терзиев пък беше близо до това да си вкара автогол в 86-ата минута, когато изчисти остро центриране на Ненов.

Страховит удар на Иван Минчев в 88-ата минута беше избит със сетни усилия от Илиев, като топката попадна в дясната греда. Секунди след това Бригидо центрира отлично към Йосипович, който с глава матира за втори път стража на гостите, но въпреки това трите точки бяха за Лудогорец.

Шампионите си върнаха самочувствието, записвайки първа победа след три поредни равенства 1:1 в Стара Загора, и вече мислят за успех в гостуването на Валур в Исландия. Двубоят от втория квалификационен кръг на Лига Европа е в четвъртък в Рейкявик. Другият уикенд "орлите" приемат Витоша (Бистрица).

Тимът на Томаш може да съжалява, че първата част игра по-активно, но губеше в резултата, а след почивката допусна два бързи гола, което прекърши окончателно домакините, които записаха първо поражение през този сезон. Сега предстои гостуване на Арда.