Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

ЦСКА-София стартира с равенство срещу германци (видео)

ЦСКА-София и Бохум завършиха 1:1 в контрола, която бе първа за двата тима в Испания. Себастиан Майер откри за втородивизионния германски тим в 63-ата минута, а в 75-ата Кристиян Малинов изравни, реализирайки ефектно попадение.

Рубен Пинто, Едвин Джеси, Ангел Лясков и Йоан Бауренски получиха почивка от Ел Маестро за тази проверка и не влязоха в игра.

Срещата започна с малко по-активни действия на българския тим. През първите 10 минути червените изпълниха цели четири корнера. При последния от тях Бодуров стреля с глава, но в аут. Същото стори секунди по-късно и Тиаго, който опита шут от 20 метра, който не намери целта.

Бохум отговори с опасно положение в 15-ата минута. Вейланд излезе очи в очи с Черниаускас, но стражът на ЦСКА-София реагира добре и спаси. В 30-ата минута Рейман улови диагонален удар по земя на Али Соу.

Четири минути по-късно Бодуров за малко не си вкара автогол. Защитникът опита да изчисти опасно центриране по земя отдясно, но не уцели добре топката и тя излезе в корнер на сантиметри покрай дясната греда.

На почивката Ел Маестро извърши доста смени, като в игра се появиха Стипица, Атанасов, Мауридес и Енрике. В началото на втората част Бохум бе малко по-опасният тим в предни позиции и в 57-ата минута Ганвола шутира от 15 метра, завършвайки добра атака отдясно, но Стипица спаси.

Пет минути по-късно Бохум поведе. Валентин Антов направи два последователни фаула пред наказателното поле в рамките на няколко секунди. При втория Майер стреля неаспасяемо над стената за 1:0. Само 120 секунди по-късно Мауридес можеше да изравни, но направи сериозен пропуск, стреляйки от 7-8 метра право в ръцете на Рейман.

Последва нова порция смени в двата тима.

В 75-ата минута ЦСКА-София успя да отбележи. Енрике намери Малинов в наказателното поле, халфът овладя и след страхотен диагонален шут вкара за 1:1.

В 86-ата минута германците бяха близо до второ попадение, когато Салам преодоля двама играчи в червено и шутира от границата на наказателното поле, но Стипица спаси.

ЦСКА-СОФИЯ - БОХУМ 1:1