Юве и Кристиано претърпяха поражение в Швейцария (видео+галерия)

Един от фаворитите за трофея в Шампионската лига този сезон - Ювентус, загуби с 1:2 при гостуването си на Йънг Бойс в последен мач от груповата фаза на надпреварата. Срещата не беше решаваща за "бианконерите", които преди този двубой си бяха подсигурили класиране напред. Нападателят на швейцарците Гийом Оаро отбеляза две попадения (30 - дузпа и 68), а Пауло Дибала оформи крайния резултат в 80-ата минута. Юве се класира напред като първи в групата, следван от Манчестър Юнайтед.

Масимилиано Алегри подреди 4-3-3 с нападателно трио Дъглас Коща, Марио Манджукич и Кристиано Роналдо. Леонардо Бонучи и Даниеле Ругани оформиха централната защитна двойка. Швейцарският тим заложи на 5-3-2.

Двубоят започна в спокойно темпо. Кристиано Роналдо пробва мерника си още в началото. В 12-ата и в 14-ата португалецът видя пролуки и опита да шутира - при първия опит защитник на домакините се справи, а стотина секунди по-късно топката премина встрани. В 22-ата Хуан Куадрадо беше сменен поради травма. В 26-ата Манджукич потърси Дъглас Коща и шутира покрай целта.

12 Йънг Бойс - Ювентус

В 28-ата минута резервата Алекс Сандро загуби топката и извърши нарушение срещу Нгамалеу в наказателното поле - дузпа. Останаха съмнения дали нападателят не нарушава правилата при отнемането на кълбото. Гийом Оаро отбеляза от бялата точка за 1:0. Гостите от Торино потърсиха изравняването, но трудно стигаха до ситуации. В 35-ата Леонардо Бонучи насочи топката към сглобката след подаване от Алекс Сандро, но вратарят парира. В добавеното време Миралем Пянич центрира и Манджукич пропусна, пращайки кълбото встрани от вратата.

В 56-ата Кристиано шутира извън наказателното поле и ударът му беше неутрализиран. Три минути по-късно Роналдо асистира за Пянич, който прати кълбото над гредата. В 62-ата Войчеш Шчесни трябваше да се намеси при коварен удар с глава на Кристиан Фаснахт.

В 68-ата домакините нанесоха втори удар в тила на италианския първенец. След скоростна контра Оаро финтира Бонучи и шутира от дъгата към левия ъгъл на шчесни - 2:0. В 80-а Пауло Дибала реализира зрелищен гол от 20 метра, запазвайки интригата до края. Той "хвана" топката след тупкане и се получи много силен удар, неспасяем за вратаря - 2:1.

В 86-ата Роналдо беше много близо до изравняване след центриране на Федерико Бернардески, но буквално сантиметри го разделиха от целта. В 90-ата минута Дибала отново прати топката в мрежата, но съдията прецени, че Кристиано въздейства на играта и назначи засада.

Това е първа загуба на Юве като гост от повече от година или общо 26 срещи. "Бяло-черните" чакат с любопитство жребия за 1/8-финалите.