Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Българин на 1/8-финалите в Купата на Лигата (видео)

Българският вратар Димитър Евтимов ще играе на осминафиналите в Купата на Лигата. 25-годишният страж игра 90 минути при победата на неговия Бъртън Албиън над Бърнли с 2:1. Третодивизионният тим губеше с 0:1 на почивката след гол на Кевин Лонг. През второто полувреме Лиъм Бойс изравни, а Джейми Алън отбеляза победния гол в 83-ата минута, с който отборът от Висшата лига напусна надпреварата.

Бъртън ще играе на осминафиналите в турнира за първи път в историята си. За Евтимов това бе втори мач за отбора, след като той дебютира преди 10 дни, след като подписа с отбора от Лига 1 в средата на септември.

Българинът изигра отличен мач. Той направи страхотно спасяване след удар на Крис Ууд малко преди Бъртън да поведе в резултата. Евтимов се отличи и с някои прекрасни подавания към играчите в предни позиции. При 1:1 стражът имаше и късмет, след като удар на Ашли Барнс нацели гредата.

БЪРТЪН - БЪРНЛИ 2:1
0:1 - Лонг (40)
1:1 - Бойс (62)
2:1 - Алън (83)