Бърнли измъкна трите точки в Уелс

След като миналата седмица записа първа победа в първенство за сезона, Бърнли отново взе трите точки. Тимът на Шон Дайч спечели с 2:1 при гостуването си на Кардиф в първия сблъсък на двата отбора в елита от 1962 г. За отбора от Уелс това е осми пореден мач без победа. Успехът изкачи Бърнли на 12-о място в класирането, а съперникът им е на предпоследното 19-о място с актив от само две точки.

Кардиф започна срещата по-добре и имаше предимство през първото полувреме. В 17-ата минута Джош Мърфи удари гредата, след като стреля от малък ъгъл. Последва период, в който и двата отбора не съумяваха да сътворят нещо съществено. Домакините пропуснаха да поведат в минутите преди почивката. Джо Харт се намеси добре при една от ситуациите. След това попадение на Мърфи бе отменено заради нарушение, а по-късно защитата на гостите изби топката от голлинията.

Втората част започна отново с по-активна игра на Кардиф, но в 51-ата минута Бърнли поведе. Гудмундсон откри резултата след удар с глава. Домакините натиснаха в търсене на изравняване и след час игра успяха да го постигнат. Бруно Манга бе изведен по крилото и намери Джош Мърфи, а нападателят със силен удар прати топката в ъгъла. Кардиф продължи да атакува, но отново допусна гол. Гудмундсон намери Сам Воукс и той с глава насочи топката за 1:2. Това попадение обезкуражи домакините, които и до края опитваха да стигнат до ново попадение, но трябваше да напуснат терена победени.

КАРДИФ - БЪРНЛИ 1:2
0:1 - Гудмундсон (51)
1:1 - Мърфи (60)
1:2 - Воукс (70)