Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Левски отдава почит на Георги Аспарухов

Евертън обяви новия дългосрочен договор на Брантуейт

Евертън обяви новия дългосрочен договор на Брантуейт

От Евертън официално обявиха новия договор на своя защитник Джарад Брантуейт, който е до лятото на 2030 година. Така досегашното споразумение на играча беше удължено с три сезона.

Брантуейт се присъедини към “карамелите” в началото на 2020 година, след което беше преотстъпен първо на Блекбърн, а след това и на ПСВ Айндховен. През последните две години обаче централният бранител успя да се наложи в състава на Евертън, за който има 86 мача с 4 гола и 2 асистенции. Той успя да стигне и до националния отбор на Англия, за който обаче има само 1 двубой. През миналото лято 23-годишният годишният играч беше силно желан от Манчестър Юнайтед, но в крайна сметка остана в тима от Ливърпул.

Сега самият Брантуейт изрази радостта си от своя нов договор. “Въодушевен съм. Това е нещо, което обсъждахме от края на миналия сезон насам, така че съм наистина развълнуван за подписването на контракта. Доверието на клуба в мен и броят изиграни мачове през последните два сезона направиха лесно за мен решението да остана и да продължа да се развивам като играч. Познавам клуба и се чувствам обичан от играчите. Имаме добър колектив тук, феновете също са добри. През последните няколко години видях въздействието на привържениците върху тима и колко много означава той за тях. Разбира се, с новите стадион, собственици и мениджър клубният проект е вълнуващ, така че искам да бъда част от него”, сподели той пред сайта на Евертън.

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички