Филип Кръстев и компания отнесоха здрав бой от ПСВ Айндховен

ПСВ Айндховен продължава да мачка всичко по пътя си в Ередивизий този сезон. Този път жертва на "филипсите" стана тима на Цволе, който бе пометен с 6:0 в сблъсъка между двата тима от 10-ия кръг. Българският национал Филип Кръстев също взе участие в мача, появявайки се от резервната скамейка в 57-ата минута, но не успя да помогне особено на своя отбор.

Домакините на "Филипс Стейдиъм" поведоха с два гола през първото полувреме, след като Рикардо Пепи откри в 9-ата минута, а Ноа Ланг удвои в 40-ата.

Положението за гостите стана още по-тежко в 44-тата минута, когато Юнес Намли си изкара директен червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко.

През втората част ПСВ не пожали съперника си и мушна още четири гола във вратата му. Те бяха дело на Малик Тилман в 50-ата, Рикардо Пепи в 58-ата, автогол на Яспер Схенделаар в 71-вата и попадение на Йоан Бакайоко в 89-ата минута.

Домакините можеха да запишат и по-изразителен успех, но Люк де Йонг пропусна дузпа в 82-рата минута.

Така ПСВ Айндховен записа десета поредна победа от десет мача и с 30 точки категорично води в класирането. Цволе пък остава в опасната зона на 16-ото място с 8 точки.