Северна Ирландия ни преби с шестима до 21 години и 6 футболисти от третото ниво на Англия

България допусна тежко поражение с 0:5 при гостуването си на Северна Ирландия в мач от Лига на нациите “С”.

Във футбола често се случват подобни поражения, но в случая срамното е, “трикольорите” паднаха на практика от младежкия тим на Северна Ирлания. А още по-тъжното е, че цели четирима титуляри на островитяните играят в отбори от третото ниво на английския футбол. След почивката влязоха още двама от Лига 1.

В стартовия състав на съперника попаднаха и петима играчи от Чемпиъншип, двама от които все още нямат записана минута в шампионатен двубой.

Ето къде и колко играят футболистите на Северна Ирландия, които взеха участие срещу България:

Пиърс Чарлз: вратар, 19 години, Шефилд У - 15-и в Чемпиъншип - резерва, 0 мача за първенство