Георги Илиев след тежката загуба в Белфаст: Не можем да скрием реалността

Бившият национал Георги Илиев беше в "Гостът на Sportal.bg", където коментира вчерашното тежко поражение на България от Северна Ирландия в Лига на нациите. Майкъла сподели мнение, че това е реалността и че футболът е отражение на държавата - щом премиерът е временен, то и футболът ни също е.

"Сериозен мач със сериозен резултат. Тръгнахме много лошо - самолетът имаше проблеми, премиерът помогна за правителствения самолет. По-добре да не бяха излитали. Премиерът ни е временен и футболът ни е временен. Това са възможностите на тези момчета. Те дават всичко от себе си, но видяхме на 19-20 години как игра противникът. Реалността не можем да я скрием. ЦСКА играе с 11 чужденци, Левски със 7-8, Лудогорец с 9. Нямаме българи вече. Ако имаме, не им гласуваме доверие и не разчитаме на тях.

Koшмар и тежък разгром за България

Илиан Илиев е почтен и коректен, каква отговорност да поеме? Който и да дойде, едно и също ще бъде. Футболистите са същите.

И какво, ако станем първи? Временно ще се изкачим в горната лига, след това пак ще паднем в тази. С тези играчи, с този начин на работа в клубовете, нямаме никакъв шанс следващите 10 години. Цялото ръководство е едно и също. Който и да е ръководител, няма промени в българския футбол.

Илиан Илиев: Отвратителен мач, аз съм виновен и ще си поема отговорността

Отборите, с които играхме, не бяха на това ниво. Бихме Северна Ирландия тук, но вчера ни размазаха. Защитата ни беше много слаба, допуснахме много елементарни голове. Разликата беше огромна. Ние се опитвахме да разваляме играта. Дузпата също повлия много на този мач. Ако вкараме дузпата, отиваме на друго ниво второто полувреме. Бяхме безобразно слаби в този мач. Върнахме се там, където е реалността. След този трагичен мач се надявам, че тези момчета малко ще се засрамят от това, което показаха, и ще променят голяма част от играта си в националния отбор", каза Георги Илиев.